هدف کایروپراکتیک

هدف کایروپراکتیک

تنظیم و تطبیق ستون فقرات برای آزاد سازی نیروی هوشمند حیات آفرین (Innate Intelligence) در بدن برای حفظ و تداوم سلامتی.

در کایروپراکتیک تا حد ممکن از هیچ داروئی استفاده نمی شود.  با برداشتن هرگونه فشار بروی ستون فقرات جریان حرکتی نیروی هوشمند حیات آفرین را در مسیر نظارت و کنترل بدن قرار می دهند.

پزشک کایروپراکتر با استفاده از انواع پروتز ها، مکمل های غذائی و حرکت های ورزشی مخصوص در درمان بیماران خود استفاده می کنند. دانش و هنر تنظیم و تطبیق ستون فقرات شامل دو قسمت می باشد.

  • قسمت اول، پزشک کایروپراکتر می بایستی آگاهی کامل از بیومکانیک، آناتومی، فیزیولوژی، نورولوژی، و تمامی دانش های روز دنیا مربوط به بدن انسان را داشته باشد.
  • در قسمت دوم هنر تطبیق و تنظیم مفاصل باید ایجاد شود. این مرحله نیاز به آموزش چند ساله آکادمیک و کسب تجربه برای سالیان بیشتر را دارد.

این مرحله دوم را می توان تشبیه به شخصی نمود که برای مثال توانسته یک یا دو قطعه موسیقی را روی کلید های پیانو و یا ویلن حفظ و آنرا بنوازد ولی با هیچ استانداردی آن شخص را موسیقیدان و یا پیانیست نمی نامیم.

هنر کایروپراکتیک احتیاج به سالیان زیادی آموختن برای این مهارت پزشکی دارد و همچنین سالیان بسیاری نیاز به تمرین آن آموخته ها دارد. بنابراین هرکسی که ماساژ بلد است کایروپراکتر نمی باشد (دلاک های حمام، ماساژور های تجربی) و هرگونه القا آن به عموم چیزی به غیر از کلاهبرداری نمی باشد. برای بررسی صحت اینکه شخصی کایروپراکتر م یباشد یا خیر، به سایت انجمن کایروپراکتیک ایران مراجعه و اسامی و آدرس و شماره تلفن کایروپراکتر های صلاحیت دار قانونی در ایران را مشاهده نمائید.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *