درد عضلانی

درمان بدون جراحی دردهای اسکلتی-عضلانی

دردهای عضلانی، استخوانها عضلات لیگامنتها تاندونها و اعصاب را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند حاد (با آغازی سریع و با علامات شدید وجدی) یا مزمن و دراز مدت باشد . درد عضلانی میتواند دریک منطقه یا گسترده ودامنه دار باشد.

درد خفیف پشت عمومی ترین شکل درد عضلانی است. دیگر درد های عمومی شامل تاندونیت درد عضلانی و فشار شکستگی می باشد.

علل و عوامل درد های عضلانی

هر کسی می تواند دردعضلانی را تجربه کند و این درد اغلب می تواند در نتیجه ی صدمه به استخوانها، مفاصل، عضلات، تاندونها، لیگامنتها یا اعصاب باشد.
این درد می تواند به علت حرکات تند و ناگهانی و یا حوادث جاده ای، سقوط ها، شکستگیها، رگ به رگ شدن، از جا دررفتگی و ضربات مستقیم به عضلات و ماهیچه ها باشد. درد های عضلانی همچنین می توانند به علت استفاده بیش از حد باشد.
دردناشی از استفاده بیش از حد، ۳۳ درصد بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد . درد خفیف پشت درنتیجه استفاده بیش ازحد، معمولی ترین و عمومی ترین تشخیص ها دررابطه با کار در جوامع غربی است. بد قرار گرفتن بدن یا بی حرکتی طولانی مدت نیز می تواند باعث درد های عضلانی باشد.

علامت های دردهای عضلانی

این دردها به عواملی مثل علت درد بر اثر صدمه یا استفاده بیش از حد و یا مزمن بودن و یا حاد بودن بستگی دارد و علامتها نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشند.
علامت های عمومی ومشترک عبارتند از:

  • درد منطقه ای یا گسترده می تواند با حرکات بدنی بدتر شود.
  • دردناک یا سخت بودن کل بدن
  • احساس کشیدگی ویا کار کردگی بیش از حد عضله
  • احساس خستگی بیش از حد
  • اختلال در خواب
  • لقوه ی عضلات
  • احساس گر گرفتگی و داغ شدگی عضلات

اگر شما یکی از علامت های بالا را دارید پزشک باید شمارا برای یک معاینه کامل ببیند.

درمان دردهای عضلانی اسکلتی

بهترین درمان دردهای عضلانی اسکلتی، درمان علت بوجود آورنده آن است، درمان ها شامل درمان شغل یا فیزیکی ، بکاربردن اسپلینت برای بی حرکت کردن مفصل درگیر جهت بهبودی بیماری ، بکار بردن گرما وسرما ، کاهش بار کاری وافزایش استراحت ،کاهش استرس از طریق ریلسیشن وتکنیک های بیو فیدبک،طب سوزنی وطب فشاری ، تزریق با بی حس کننده ها یا ضد التهاب ها در داخل یا اطراف مناطق درد، تمرینات سلامتی وقوی ترشدن ، حرکات کششی و مراقبتهای دستکاری ستون مهره ای و پیام های درمانی برای بیماران با فیبرو میالژی ، درمان برای افزایش سطح سروتونین بدن و نرواپی نفرین ( نرو ترانسمیتری که خواب ودرد و عملکرد سیستم ایمنی را تنظیم می کند)اغلب با دوز های کم تجویز میشود.
تسکین دهنده های درد ممکن است در طول درمان استفاده شوند و پزشک شما ممکن است ضد دردهایی مثل استا مینوفن ،ضدالتهابهای غیر استروییدی تجویزکند.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *